Главная Н Але-шпалгін (No-Spalgin) інструкція, застосування препарату

Объявления




Медицина

Ошибка
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
Але-шпалгін (No-Spalgin) інструкція, застосування препарату





Но-шпалгін
Латинська назва:
No-Spalgin
Фармакологічні групи: Ненаркотичні анальгетики, включаючи нестероїдні та інші протизапальні засоби. Опіоїди, їх аналоги і антагоністи. Спазмолітики міотропної
Нозологічна класифікація (МКБ-10): R52.9 Біль неуточнена
Склад і форма випуску: Таблеткі1 табл.парацетамол500 мгдротаверіна гідрохлорід40 мгкодеіна фосфат (у формі гемігідрату) 8 мг допоміжні речовини: поливидон; жовта окис заліза (E 172); магнію стеарат; кислота аскорбінова; кросповідон; тальк, крохмаль кукурудзяний, МКЦ; крохмаль попередньо желатинізований
в блістері 6 шт.; в пачці картонній 2 блістери.

Опис лікарської форми: Світло-жовті таблетки з вкрапленнями світлішого і темнішого кольору, подовженої форми з ділильної рискою на обох сторонах.

Фармакологічна дія: Болезаспокійлива, спазмолітичну . Парацетамол виявляє аналгетичну та жарознижувальну дію переважно шляхом інгібування синтезу ПГ в ЦНС, і меншою мірою на периферії (блокується дія ПГ та інших речовин, що стимулюють больові рецептори).
Дротаверин - похідне ізохіноліну, що надає спазмолітичну дію на гладку мускулатуру шляхом пригнічення ферменту фосфодіестерази IV. Наслідком цього є збільшення концентрації цАМФ, який інактівіруя фермент - міозінкіназу, призводить до розслаблення гладких м'язів. Крім цього, дротаверин має слабку інгібуючу дію на кальмодулін-залежні кальцієві канали. Дротаверин ефективний при спазмах гладкої мускулатури незалежно від типу автономної іннервації. Він діє на гладкі м'язи, що знаходяться в судинній, шлунково-кишкової, біліарної і урогенітальної системах, але ефективність його залежить від різних рівнів фосфодіестерази IV, тому що зміст фосфодіестерази IV в різних тканинах різна.
Кодеїн є протівокашлевим препаратом центральної дії, який діє через рецептори мю і каппа, беруть участь у передачі больових імпульсів у ЦНС.

Фармакокінетика: Парацетамол і кодеїн не впливають на фармакокінетику один одного. Їх фармакокінетика не змінюється також і при повторному прийомі.
Між парацетамолом і дротаверином не існує взаємодії відносно зв'язування з білками плазми крові. У випробуваннях in vitro показано, що парацетамол (у терапевтичному діапазоні доз) неспецифічно пригнічує метаболізм дротаверину (можливий аналогічний ефект in vivo).
Компоненти препарату збільшують значення AUC і Сmax дротаверину. Компоненти препарату збільшують значення AUC парацетамолу, що призводить до значного зниження Cl. Значення Cmax парацетамолу знаходяться в межах 5495-6752 нг /мл, AUC0-24 - 21760,8-26524,7 нгЇч /л, а Cl - 356-418 мл /хв.

Клінічна фармакологія: Може застосовуватися в якості анальгетика у хворих, які приймають непрямі антикоагулянти тривалої дії.

Показання: Купірування болю слабкої та помірної інтенсивності різного генезу.

Протипоказання: Підвищена чутливість до якого-небудь з компонентів препарату, тяжка ниркова або печінкова недостатність, тяжка серцева недостатність, AV блокада II-III ступеня, дихальна недостатність, бронхіальна астма, лікування інгібіторами МАО (протягом 14 днів після відміни), дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, хронічний алкоголізм і наркоманія, стан після черепно-мозкової травми, підвищений внутрішньочерепний тиск, захворювання крові (тромбоцитопенія, лейкопенія, гранулоцітоз), одночасне застосування з іншими парацетамолсодержащімі препаратами, вагітність, грудне вигодовування, дитячий вік до 6 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю: Протипоказано при вагітності. На час лікування слід припинити грудне вигодовування.

Побічні дії: При застосуванні рекомендованих терапевтичних доз побічні ефекти зустрічаються рідко.
У осіб з підвищеною чутливістю можуть спостерігатися алергічні реакції (висип, припливи крові до обличчя).
Рідко - зниження артеріального тиску, головний біль, запаморочення, нудота, прискорене серцебиття, сонливість, запор, дуже рідко - бронхоспазм, набряк слизової носа або алергічні реакції, порушення кровотворення (агранулоцитоз, тромбоцитопенія).
При прийомі високих доз (в основному в разі тривалого застосування) - підвищення ризику кровотеч, токсичне ушкодження печінки, в дуже високих дозах - незворотний некроз тканин печінки з можливим летальним результатом. Ранніми симптомами цих порушень є - блідість шкірних покривів, блювання, підвищене потовиділення, нудота.

Взаємодія: Через вміст дротаверину гідрохлориду: при одночасному застосуванні з леводопою, дія останньої знижується, тобто можуть посилитися тремор і ригідність.
Через вміст парацетамолу: при спільному застосуванні з препаратами, що викликають індукцію ферментів печінки (саліциламід, барбітурати, протиепілептичні засоби, трициклічні антидепресанти, алкоголь, рифампіцин), підвищується рівень токсичних метаболітів парацетамолу; з хлорамфеніколом - зростає T1 /2 останнього і збільшується його токсичність; одночасне застосування з доксорубіцином збільшує ризик розвитку порушень функції печінки; знижує ефективність урикозуричних препаратів; метоклопрамід і домперидон посилюють абсорбцію парацетамолу, а холестирамін її зменшує; при тривалому застосуванніпрепарату підвищується ризик кровотеч за рахунок присутності парацетамолу.
Через вміст кодеїну: посилює дію снодійних, анальгетиків і седативних засобів.

Передозування: Симптоми: нудота, блювота, недостатність кровообігу та пригнічення дихання (обумовлені передозуванням кодеїну). Ознаки ушкодження печінки, зумовлені високою дозою парацетамолу, можуть проявлятися і по закінченні 3 днів. Зміни, що розвиваються в клітинах печінки в результаті передозування, викликають накопичення токсичних проміжних продуктів метаболізму.
Лікування: промивання шлунка і застосування сольових проносних. При важкому пригніченні ЦНС для контролю стану може знадобитися допоміжна вентиляція легенів і забезпечення киснем, а також введення налоксону.
N-ацетилцистеїн або метіонін надають захисну дію на печінку.

Спосіб застосування та дози: Всередину. При головному болю - одноразово 1-2 табл., при необхідності повторно через 8 ч. Застосовувати препарат більше 3 днів можна тільки під контролем лікаря.
При короткому (не більше 3 днів) курсі лікування максимальна добова доза - 6 табл., При тривалому курсі - не більше 4 табл. на день.
Дітям у віці від 6 до 12 років - одноразово 1/2-1 табл. з можливим повторним прийомом цієї дози через 10-12 год, максимальна доза - 2 табл. на добу.
Літнім хворим рекомендується звичайна доза для дорослих, якщо немає порушення функції нирок і печінки.
При тяжкому порушенні функції нирок або печінки дозу зменшують.
При швидкості клубочкової фільтрації менше 10 мл /хв, час , що проходить між прийомом двох доз повинно бути більше 12 ч. Допускається лише епізодичне застосування препарату.

Запобіжні заходи: У разі тривалого прийому препарату рекомендується контроль числа лейкоцитів, тромбоцитів, а також креатиніну та рівня печінкових ферментів у крові.

Особливі вказівки: Для швидкого купірування болю не рекомендується приймати препарат під час їжі. Не слід перевищувати рекомендовану дозу. Одночасне застосування інших препаратів, що містять парацетамол, не рекомендується. При прийомі препарату вживання алкогольних напоїв забороняється. При ниркової або печінкової недостатності доза повинна встановлюватися індивідуально.
При застосуванні препарату понад 3 днів і /або прийомі високих доз необхідний контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки. Клінічні та лабораторні симптоми гепатотоксичної ефекту починають виявлятися протягом 48-72 год після прийому препарату у великих дозах.
Враховуючи те, що Но-шпалгін може в деяких випадках викликати сонливість і, таким чином, впливати на здатність керувати транспортом і працювати на верстатах. Ступінь обмеження або заборони повинна встановлюватися індивідуально.